Cíl semináře

Trénink z oblasti budování týmů je určen pro manažery a vedoucí týmů, kteří chtějí poznat jednotlivé fáze vývoje jejich týmů a pracovat se svými podřízenými v těchto fázích efektivněji.

Délka semináře

Prezenčně 16 vyučovacích hodin

Místo konání:

Karlovo nám. 14/292, Praha 2

Hlavní témata:

  1. fáze – START A ORIENTACE TÝMU
    1. Řízení skupiny.
    2. Vize, cíle.
    3. Motivace v týmu.
    4. Vztahy ve skupině
  2. fáze – BOUŘENÍ
    1. Boj o pozice v týmu.
    2. Práce s růzností členů týmu.
    3. Krize, konflikty, nesoulady.
    4. Směřování energie konfliktu.
  3. fáze – STABILIZACE / VYJASNĚNÍ
    1. Otevřená komunikace a ujasnění potřeb
    2. Vyšší intenzita spolupráce.
    3. Výměna nápadů a názorů.
    4. Akceptování druhých a rozvoj systému vztahů.
    5. Vytváření pocitu sounáležitosti.
  4. fáze – VÝKON
    1. Jak využít potenciál skupiny.
  5. fáze – UDRŽOVÁNÍ vs. KONEC FUNGOVÁNÍ TÝMU
    1. Práce s únavou a syndromem vyhoření
    2. Poslední fází vývoje týmu je rozchod, konec fungování týmu