Instrukce pro firemní online školení pomocí MS Teams:

Online výuka probíhá standardně v prostředí MS Teams (ke stažení zde - https://products.office.com/cs-cz/microsoft-teams/download-app), které není nutno mít nainstalovány, je s nimi možno pracovat i přímo v prostředí libovolného internetového prohlížeče.  K jejich plnohodnotnému využití je zapotřebí registrace účtu, která vám zabere maximálně 5 minut. Uživatelé s předplatným Office 365 Business mají Teams v základní nabídce programů a jsou již automaticky registrováni. Registrovaný účet mají i předplatitelé základního Office 365.
Po přihlášení účastníků se lektor v nejbližším možném termínu s každým jednotlivě spojí (telefonem, či mailem), pomůže s nastavením a vyzkouší spojení, aby na začátku kurzu již bylo vše připraveno. Postup pro vytvoření účtu naleznete níže.

Minimální (povinné) HW požadavky:

- mikrofon
- reproduktory

Doporučený další HW:

- webkamera
- dva monitory (např. Laptop + monitor)
Jsou zapotřebí pro výuku, při které si chcete příklady současně zkoušet a která nebude jen prostou prezentací možností – na jednom uvidíte pracovní plochu lektora, a na druhém budete sami pracovat.

Postup pro vytvoření účtu Microsoft k online školení:

1. Do webového prohlížeče zadejte adresu onedrive.com.

2. Na zobrazené stránce klikněte na tlačítko Zaregistrovat se zdarma.

3. Na další stránce zvolte tlačítko Vytvoření účtu Microsoft.

4. Zadejte mailovou adresu, kterou se chcete hlásit. Můžete zadat již existující (třeba i používanou – slouží jen k přihlášení), případně si vytvořit úplně novou s koncovkou outlook (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

5. Zadejte heslo, kterým se k účtu chcete hlásit.

6. V dalším kroku se vás zeptá na oblast a datum narození.
7. V případě, že jste zadali už existující mailovou adresu, bude vám na ni odeslán ověřovací kód.
8. Po zadání kódu si sytém ještě ověří, že jste reálný člověk tím, že vás vyzve k přepsání nějakého hodně podivného hesla z obrázku.
9. Máte hotovo! :-)